Google Pixel 2 i Pixel 2 XL

Na wczorajsze konferencji firma Google pokazała dwa nowe telefony z rodziny Pixel – Pixel 2 i Pixel 2 XL. Obydwa telefony wyposażone są w procesor Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Do tego 4 GB pamięci RAM. Mało powiedzą niektórzy, konkurencją potrafi dać obecnie nawet 8GB RAMu. Jednak w przypadku Pixeli nie ma to znaczenia. Dostępne będą dwie wersję pamięci wbudowanej 64 lub 128GB. Niestety brak slotu karty SD. Na pocieszenie jest nielimitowane miejsce na Google Drive.

Ekrany – 5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD w telefonie Pixel, a w wersji XL 6 cali z proporcjami 18:9 Quad HD+ oraz zaokrąglenia na krawędziach.

Z tyłu tylko jeden aparat 12 Mpix. Ale za to bardzo dobrej jakości ze światłem f/1.8. Google twierdzi, że nie są potrzebne dwa aparaty, aby uzyskać efekt rozmycia soczewkowego. Taki sam efekt można uzyskać za pomocą algorytmu oraz sztucznej inteligencji.

Nowe telefony Pixel jako pierwsze i na razie jedyne obsługiwać będą Google Lens. Czyli asystent Googla w aparacie, wystarczy że skierujemy go na jakiś obiekt a Google Lens dostarczy nam informacji o znalezionym miejscu czy obiekcie.


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz