Aplikacja lubimyczytać.pl na Androida.

Oddajemy w ręce miłośników książek bezpłatną aplikację mobilną, która oprócz funkcjonalności serwisu społecznościowego, umożliwia wyszukiwanie książek za pomocą zdjęć okładek oraz lokalizowanie książkowych moli w swojej najbliższej okolicy.

Aplikacja lubimyczytać.pl dziś pojawiła się w Google Play – jest dostępna do ściągnięcia tutaj. Do końca listopada pojawi się wersja dla użytkowników iPhone’ów, a w pierwszym kwartale 2013 roku – na urządzenia z systemem Windows Phone.

Aplikacja jest powiązana ściśle z profilem użytkownika serwisu lubimyczytać.pl, chociaż osoby, które nie posiadają konta także będą mogły korzystać z niektórych funkcji – np. wyszukiwarki książek i porównywarki cen. Jakie zatem przyjemności czekają książkowego mola, który ściągnie aplikację? Oto najważniejsze z nich:

Wyszukiwanie książek. Nic prostszego – wystarczy zrobić zdjęcie okładce albo jej wydrukowi na reklamie w prasie, na billboardzie, w katalogu itd., ewentualnie użyć wyszukiwarki tekstowej lub zeskanować kod kreskowy, aby system przekierował na stronę danej książki dostępnej w bazie przeszło 160 tys. tytułów. Tutaj możemy przeczytać recenzje innych użytkowników, zobaczyć, co o książce napisali nasi znajomi, umieścić własną opinię, przeczytać cytaty z książki i oznaczyć wybrane jako ulubione, przeczytać informacje o autorze czy zostać jego fanem.

Porównywanie ofert w księgarniach. Coś dla łowców okazji! Aplikacja wyświetla ceny danej książki w największych księgarniach internetowych i przekierowuje czytelnika bezpośrednio do sklepu, gdzie może dokonać zakupu.

Zarządzanie biblioteczką i kontem użytkownika. Użytkownik loguje się za pośrednictwem aplikacji do swojego konta na lubimyczytać.pl. Może zarządzać swoją wirtualną biblioteczką – dodawać książki na półki, tworzyć nowe półki, oznaczać książki, które przeczytał, chce przeczytać albo teraz czyta. Aplikacja daje dostęp niemal do wszystkich funkcjonalności serwisu lubimyczytać.pl.

Społeczność. Czytelnik tworzy sieć znajomych i obserwowanych, ma możliwość śledzenia co czytają i piszą o książkach.

Gustoteka – czyli biblioteka gustów! Każdy może wyszukać użytkowników o podobnych gustach czytelniczych! Zaawansowany algorytm porównuje oceny książek, które wystawili użytkownicy i wyświetla procentowo zbieżność gustów czytelniczych. Dodatkowo możemy określić promień wyszukiwania użytkowników lubimyczytać.pl (do 100 km.).

Komunikacja. System umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników lubimyczytać.pl.

Ebooki. Aplikacja umożliwia czytanie ebooków i fragmentów książek w formatach .epub lub .pdf (również darmowych książek i fragmentów udostępnionych w aplikacji).

Aplikacja do rozpoznawania obrazów wykorzystuje api www.recognize.im firmy iTraff Technology, natomiast za jej produkcję odpowiada Appchance. W podstawowej wersji aplikacji użytkownik ma możliwość wyszukania 100 książek za pomocą zdjęć okładek. Wykupienie konta premium gwarantuje możliwość wykonywania nieograniczonej ilości zdjęć okładek oraz blokuje wyświetlanie reklam.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz