Google Play 15 miliardów pobrań

Androidowy sklep Google Play osiągnął liczbę 15 miliardów pobrań! Taka informacja pokazała się wczoraj na stronie Independent. Od razu głos zabrało Google, jeden z pracowników potwierdził, że tak Google Play osiągnęło 15 miliardół pobrań, ale było to kilka tygodni temu!

Przyrost ilości pobrań z Google Play jest bardzo duży nie tak dawno, bo w styczniu, podawano liczbę 11 miliardów pobrań. Jako ciekawostka Apple Store osiągnęło liczbę 15 miliardów pobrań w lipcu w zeszłym roku, a w marcu podano liczbę 25 miliardów. Jak łatwo wyliczyć Google Play ma przyrost około 1 miliarda miesięcznie, a App Store około 1.25 miliarda. Tak więc ciągle jest różnica między tymi dwiema platformami. Mimo, że liczba aplikacji dostępna w obydwu sklepach jest już bardzo zbliżona: Google Play 500.000, App Store 600.000.

Innym ciekawym porównaniem jest to ile każdy ze sklepów wypłacił pieniędzy developerom. Otóż analityk Horace Dediu podał, że w styczniu 2012 Google wypłaciło programistom $320 milionów dolatów, natomiast Apple 4 miliardy. Z drugiej strony inne statystyki pokazują, że Apple Store w marcu miało spadek około 30% w ilości pobrań. Oczywiście to tylko liczby i statystyki, ale dają one jakiś obraz jak wyglądają obecnie dwie platformy.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Digg
 • Facebook
 • Google
 • Wykop


Advertisement

2 komentarzy do “Google Play 15 miliardów pobrań”

 1. PsiaNeerka

  Maj 12. 2012

  milionów ? a nie przypadkiem bilionów ? :)

 2. adm

  Maj 12. 2012

  A bo ciągle mi się te amerykańskie biliony mylą :)

Napisz Komentarz