Android pomaga w pracach remontowych – DIY czyli Zrób To Sam

Bywają takie chwile w życiu człowieka kiedy trzeba coś w domu wyremontować. Czasem trzeba też np. powiesić coś na ścianie – obrazek, zdjęcie lub cokolwiek innego. A co gdy do powieszenia jest kilka obrazków? Na pewno w takich sytuacjach przydaje się doświadczenie. Nie każdy jednak takie posiada. Czy zatem w jakiś sposób może się przydać do tego smartfon z Androidem? Okazuje się, że tak! Jest całkiem sporo aplikacji w kategorii DIY – ‚Do It Yourself’ – czyli z cyklu ‚Zrób To Sam’.

Pierwsza z aplikacji to ‚Stud Finder‚. Aby wywiercić dziurę w ścianie dobrze jest najpierw sprawdzić czy np w danym miejscu pod tynkiem nie przebiega kabel z prądem lub czy nie znajduje się tam jakaś stara poprzednia zapomniana śruba. I właśnie do tego przydaje się ‚Stud Finder’. Aplikacja wychwytuje wszelkie najmniejsze nawet zmiany pola magnetycznego. Autorzy obiecują, że jeśli tylko będzie się wystarczająco cierpliwym, uda się znaleźć wszelkie gwoździe i śruby. Twórcy ostrzegają jedynie, że aplikacja nie radzi sobie w starych domach, gdzie warstwa tynku i farb może być już bardzo duża. Stud Finder kosztuje 0.99$.


Druga aplikacja to Laser Level, która dostępna jest w dwóch wersjach. Pierwsza w wersji LITE jest darmowa i wyświetla reklamy natomiast druga płatna wersja Premium, reklam jest pozbawiona. Sama aplikacja to po prostu laserowa poziomica. Oczywiście taka trochę wirtualna, bo narysowane laserem kreski oglądamy na ekranie telefonu. W programie mamy dostęp również do danych żyroskopu i akcelerometra, dzięki czemu nasze linie będą dobrze wypoziomowane. Dzięki takim poziomicom powieszenie trzech i więcej obrazków w równych odstępach i na odpowiedniej wysokości nie będzie już stanowiło problemu. A przynajmniej będzie znacznie uproszczone.

Innym programem tego samego typu jest polska ‚Poziomica laserowa’. Podobna funkcjonalność rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality) i wszystko całkiem z darmo.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz