NVIDIA odpowiada na wczorajszą prezentację nowego iPada [UPDATE]

Na wczorajszej prezentacji nowego iPada powiedziano, że nowy dwu rdzeniowy procesor oraz cztero rdzeniowy procesor graficzny posiadają wydajność cztery razy większą od czterordzeniowego układu NVIDIA Tegra 3. Wszystko to, jak zwykle na prezentacjach Apple, poparte było ładnie wyglądającymi wykresami.

Firma NVIDIA mocno skrytykowała samą prezentację, zarzucając jej, że daleka jest od ‚nauki’ i nie jest poparta żadnymi danymi czy benchmarkami. Jak wie średnio zaawansowany użytkownik, który spotkał się z różnymi testami wydajności, jest to zagadnienie dość skomplikowane i aby otrzymać w miarodajne wyniki trzeba się trochę napracować. Tym bardziej trudno sobie wyobrazić jak porównać tak dwa różne urządzenia. Ken Brown z NVIDI, zarzuca Apple, że nie podała kompletnie nic o tym na jakich aplikacjach dokonano porównania, co porównywano i w jaki sposób. Nie podano również czy chodzi o procesor Tegra 3 z roku 2011, czy może ten nowy z nową architekturą ‚4-plus-1’.

Prezentacja iPada jak zwykle miała wywołać efekt ‚WOW’. Ale chyba nie do końca się to udało, a na pewno przekonamy się po pierwszych wynikach sprzedaży.

UPDATE:
NVIDIA pokazała również film przypominający do czego zdolny jest procesor Tegra 3:


źródło: androidcommunity

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz