Android na PC-cie? To możliwe!

Android-x86 to projekt mający na celu stworzenie wersji Androida możliwej do uruchomienia na zwykłym komputerze, w którym zwykle znajduje się procesor z rodziny x86. Jest to projekt całkowicie otwarty prowadzony jako Open Source. Na stronie pobierania dostępne są obrazy przygotowane na konkretne platformy czy laptopy jak np: ‚ASUS Eee PC family’, ‚HP Pavilion tx250′ ale też na całe rodziny typu ‚generic x86 PC/notebook/netbook/tablet’.

Androida w wersji na x86 można instalować na partycji na wcześniej przygotowane partycji ext3, ext2, ntfs, fat32. Sam proces instalacji jest niezwykle prosty i kończy się na kilku krokach. Możliwe jest też stworzenie pendrivea z Androidem, tak aby uruchamiać go prosto z USB, lub pracować w trybie ‚Live CD’. Oczywiście jest też możliwość uruchomienia tak przygotowanego Androida w środowisku virtualnym takim jak np. VMware, VirtualBox czy QEMU.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie dawno w projekcie Android-x86 wydano już wersję beta Androida 4.0 Ice Cream. Można łatwo i szybko potestować najnowszą wersję, zanim pojawi się na naszych telefonach i tabletach.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz