Amazon Kindle Fire 2 – 7″ i 10″ w drugim kwartale

Amazon modelem Kindle Fire wywołał spore zamieszanie na rynku tabletów. W samym tylko ostatnim kwartale 2011 roku sprzedało się 6 milionów sztuk. Amazon szybko wspiął się na drugie miejsce wśród sprzedawców tabletów, goniąc firmę Apple. Tym razem firma zamierza dodać dwa nowe produkty do linii Kindle. Mają to być tablet z ekranem 7 i 10 cali.

CEO Amazona Jeff Bezos miał bardzo sceptyczne zdanie na temat tabletów i często wypowiadał zdanie, że jedynie technologia e-papieru ma szanse na powodzenie. Tymczasem sprzedaż Androidowych tabletów Amazona zaskoczyła chyba samą firmę. Wszystko oczywiście przez niewiarygodnie niską cenę. 200$ za tablet wydaje się być ceną niemal po kosztach. Ale jak wiadomo, Amazon zarabia na czymś innym. A samo urządzenie ma za zadanie przywiązać użytkownika do całego ekosystemu, w którym tanio i szybko można nabyć gry, filmy, muzykę i książki.

Pytanie tylko czy ktoś kupi kolejne tablety. Nie znamy jeszcze ceny. Wiadomo jednak, że tablety będą wyposażone w procesory z serii NVIDIA Tegra 3. Za cenę w okolicach 200$ można mieć będzie można mieć tablety takie jak: Asus Nexus czy ASUS MeMo 370T. Obydwa mają również procesor Tegra 3, ale co chyba najważniejsze obydwa mają pełnego Androida 4.0 zamiast okrojonego interfejsu Amazona. No i kolejne pytanie, czy nie jest już za późno na tego typu premierę.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Digg
 • Facebook
 • Google
 • Wykop


Advertisement

3 komentarze do “Amazon Kindle Fire 2 – 7″ i 10″ w drugim kwartale”

 1. MrMike

  Mar 09. 2012

  @”…Za cenę w okolicach 200$ można mieć tablety takie jak: Asus Nexus czy ASUS MeMo 370T…”
  Gdzie można mieć bo ja jakoś jeszcze nigdzie nie mogę ich znaleźć?

 2. adm

  Mar 09. 2012

  A sorry, trochę źle napisałem Asus Nexus będzie w maju prawdopodobnnie:

  http://phandroid.com/2012/03/09/7-inch-asus-nexus-tablet-could-launch-in-may-for-between-200-and-250/

  Memo również do końca drugiego kwartału mabyć dostepny:

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/CES_2012_najciekawsze_nowosci-4364/strona/16569.html

 3. MrMike

  Mar 09. 2012

  Nie bardzo chce mi się wierzyć, że uda im się tak nisko zjechać z tą ceną. A już byłem zdecydowany na Samsunga Galaxy Tab 7 Plus (~1500 zł na Allegro).
  Ale swoją drogą nie wiem czy warto czekać. Z tego co czytałem na innych portalach to produkcja ma ruszyć w II kwartale, a kiedy pojawi się w Polsce – pewnie za rok.
  A wtedy znowu będą news’y, że lada moment pojawią się kolejne niesamowite tablety w super cenach.

Napisz Komentarz