Ubuntu na Androidzie

Współczesne smartfony znacznie przewyższają wydajnością dawne komputery, na których linux działał znakomicie kilka lat temu. Kilku rdzeniowe procesory główne, jednostki video kilku rdzeniowe, pamięci RAM często już w okolicach 1G. To wszystko sprawia, że systemy takie jak linux powinny działać znakomicie na tych telefonach. Dlaczego więc ciągle tak mało jest rozwiązań linuxowych na smartfony i trzeba się sporo nagimnastykować aby linuxa tam odpalić?

Postanowiła to zmienić firma Canonical. Na konferencji Mobile World Congress zaprezentowana zostanie specjalna wersja Ubuntu na Androida. Wszystko ma się odpalać prosto i szybko jako aplikacja, działając obok systemu Android. Jak obiecuje firma jest pełne wsparcie dla synchronizacji np kontaktów. Odpalamy na Ubuntu komunikator i mamy tam od razu wszystkie nasze kontakty z telefonu! Telefon podłączony do komputera za pomocą USB w stacji dokującej staje się w pełni działającym Ubuntu z wszystkimi programami nakładkami itp. Całość wygląda rewelacyjnie!
Na stronie zaprezentowano na razie jedynie obrazki przygotowane przez grafików, a na finalny produkt musimy zaczekać na MWC


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz