Tablet Remote – kontrola tabletu z telefonu

Jako posiadacz tabletu i telefonu z Androidem, od dawna poszukiwałem aplikacji, która pozwoli mi sterować tabletem za pomocą telefonu. Idealnie wymagania te spełnia program Tablet Remote. Pozwala on przesyłać komendy typu „Back”, „Home”, „Menu” lub „Search”, ale również „Play”, „Next” lub „Previous” co przydatne jest w aplikacjach odtwarzających muzykę czy filmy.

Za pomocą aplikacji możemy np sterować muzyką odtwarzaną poprzez tablet podłączony do zestawu audio. Albo kontrolować odtwarzanie filmu na tablecie połączonym poprzez HDMI do telewizora. Program sprawdza się również podczas używania aplikacji typu VOD takich jak Ipla, TVN PLayer czy HBO GO.

Dodatkowo aplikacja uruchomiona na telefonie może służyć jako PAD do gier. Idealnie sprawdza się z emulatorem konsoli Super Nintendo.

Instalacja jest prosta i nie kłopotliwa. Na obu urządzaniach instalujemy program, a na tablecie oznaczany dwa checkboxy: ‚hide status bar’, ‚keep screen off’. I to tyle! Oczywiście działa w obrębie tego samego WiFi lub Bluetooth.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz