100 rdzeniowy procesor ZiiLabs ZMS-40

Nie tak dawno zaczęliśmy przyzwyczajać się do procesorów cztero rdzeniowych w urządzeniach mobilnych. Tym czasem firma ZiiLabs pokazała światu swój własny 100-rdzeniowy procesor ZMS-40, który jak twierdzi firma, dodatkowo jest zoptymalizowany i zbudowany specjalnie pod system Android.

Właściwie gdy dokładnie przyjrzeć się specyfikacji produktu, okazuje się, że jednak czip oparty jest o 4 rdzenie 1.5GHz ARM Cortex-A9, a dodatkowe 96 procesorów to macież do przetwarzania różnego rodzaju ‚mediów’. Czyli takie dodatkowe wspomaganie sprzętowe do dekodowania różnych kodeków, grafiki 3D, 2D, obrazków itp. Według producenta taki zintegrowany chip pozwala znacznie wydłużyć pracę urządzenia, poprzez obniżenie zapotrzebowania na moc z jednoczesnym podwojeniem możliwości obliczeniowych.

Jak na razie dla mnie wszystkie te słowa brzmią jak wymyślone przez dział PR slogany reklamowe. Niemniej już w najbliższym tygodniu firma ma pokazać podczas targów CES działający pod kontrolą Androida 4.0 prototyp oparty o procesor ZMS-40. Czekamy! A na poniżej film prezentujący sam koncept.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Digg
 • Facebook
 • Google
 • Wykop


Advertisement

2 komentarzy do “100 rdzeniowy procesor ZiiLabs ZMS-40”

 1. mst

  Sty 07. 2012

  Niczego tu nie pokazali zajebiaszczego, jakieś biedne gierki co mi starego smoka qualkoma nie zmęczą. Pewnie się okaże, że to trafi do tych trochę lepszych chińskich wynalazków zamiast cortexaA9,

 2. mst

  Sty 07. 2012

  No ale w sumie te 4xCortex powinno dawać radę :D

Napisz Komentarz