Drukowanie z telefonu – Google Cloud Print


Google Cloud Print to usługa pozwalająca udostępnić naszą lokalną drukarkę wszelkim innym urządzeniom podłączonym do chmury Google. Drukować możemy wtedy z dowolnego miejsca na ziemi. Z laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów oraz ostatnio również z telefonu z Androidem.

Na początek potrzebna jest specjalna wersja przeglądarki Chrome – Canary. Ale ostrzegamy, ta wersją to ciągle produkt w fazie BETA. Gdy już uda się wszystko ustawić mamy kilka możliwości drukowania z telefonu:

Google Docs
Google Docs pozwala drukować dokumenty, pliki arkusza kalkulacyjnego, załączniki maili itp.

Cloud Print BETA
To aplikacja na Androida, która jest w fazie BETa testów, ale pozwala na drukowanie w Google Cloud Print właściwie wszystkiego – zdjęć, dokumentów, pdfów, załączników maili, eventów z kalendarza, wiadomości e-mail, wiadomości SMS, MMS itd. Aplikacja do pobrania na tej stronie.

PrinterShare™ Mobile Print
PrinterShare™ Mobile Print to kolejna aplikacja, pozwalająca na drukowanie z telefonów. Jedną z jej opcji jest drukowanie w Google Cloud Print. Aplikacja dostępna jest również w Markecie.

Easy Print

Easy Print to aplikacja, która pozwala na zarządzanie drukarkami w chmurze oraz zadaniami do nich przydzielonymi. Pozwala również drukować dokumenty i maile. Do pobrania w Android Market.

Cloud Printer
I na koniec Cloud Printer, dodatek do mobilnej wersji przeglądarki Firefox. Pozwala on drukować w Google Cloud Print przeglądane na Firefoxie strony internetowe.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz