Open Accessory API – Android 3.1

Wraz z nową wersją Androida 3.1 (API level 12) Google udostępniło nową bibliotekę nazwaną Open Accessory.Stanowi nowy sposób interakcji z wieloma urządzeniami peryferyjnymi podłączanymi np przez USB do tabletu.

API oparte jest o kompletnie nowy stos USB (Universal Serial Bus). Platforma dostarcza usługi wyszukiwania i identyfikacji podłączonego sprzętu, jak również posiada możliwość informowania konkretnych zainteresowanych aplikacji, że sprzęt został podłączony i jest dostępny.

Kiedy użytkownik podłącza urządzenie USB, platforma otrzymuje informacje, takie jak nazwa produktu, typ urządzenia, producenta i wersji. Platforma ustanawia komunikację z urządzeniem i korzysta z jego informacji dostarczonych przez nie aby powiadomić i uruchomić odpowiednią aplikację. Opcjonalnie, dostarcza dodatkowy URL, który pozwala użytkownikom znaleźć i pobrać aplikację, która współpracuje z urządzeniem. Te cechy sprawiają, że instalacja nowych urządzeń jest dużo łatwiejsze dla użytkownika.

Nowa biblioteka to spore udogodnienie dla programistów wszystko jak zawsze jest doskonale udokumentowane na stronach developer.android.com. Biblioteka jest również dostępna w wersji Android 2.3.4 (API 10).
Myślę, że nowa biblioteka i tak potężne wsparcie dla developerów od Googla zaowocuje tym, że pojawi się ogromna ilość urządzeń, które będzie można podłączać poprzez USB do telefonów czy tabletów. Możliwości są ogromne i praktycznie niczym nie ograniczone :) Także czekamy na update telefonów do nowych wersji Androida…

A na stronie http://developer.android.com/guide/topics/usb/adk.html przeczytać można, że Android może rozmawiać z urządzeniami Arduino!

An Arduino sketch, firmware/demokit/demokit.pde, defines the firmware that runs on the ADK board and is written in C++. The sketch calls the Android accessory protocol library to interact with the Android-powered device. It also sends data from the ADK board and shield to the Android application and receives data from the Android application and outputs it to the ADK board and shield.
The Android accessory protocol library, which is located in the firmware/arduino_libs/AndroidAccessory directory. This library defines how to enumerate

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz