ZUMI na Androida

Największy polski lokalizator internetowy Zumi.pl udostępnił bezpłatną mobilną aplikację na telefony z systemem Android oraz na iPhone i iPada. Za pomocą aplikacji użytkownicy mogą wygodnie szukać firm, instytucji i usług oraz korzystać z bogatych zasobów Zumi takich jak kamerki drogowe, zdjęcia, wideo, dane KRS. W aplikacji wykorzystano funkcję rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality).
Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w AndroidMarket i iTunes

Dwie podstawowe funkcje aplikacji, dostępne na ekranie startowym, to wyszukiwanie oraz wyznaczanie trasy. Funkcję wyszukiwania wspiera korzystająca z GPS auto-lokalizacja oraz auto-uzupełnianie podpowiadające wyszukiwane frazy. W aplikacji zdefiniowano najbardziej przydatne kategorie wyszukiwania: Gastronomia, Noclegi, Zwiedzanie, Kultura i rozrywka, Zdrowie, Zakupy, Urzędy i instytucje, Bankomaty, Dworce i lotniska, Sport, Kamery drogowe, Mapa i Pogoda, ale każdy użytkownik może je dowolnie edytować, tworząc własne kategorie.

Wynik wyszukiwania dostępny jest w formie ikonek na mapie, zdjęciu satelitarnym lub w widoku listy. Dodatkowo aplikacja Zumi pozwala zlokalizować wyszukiwane miejsce na ekranie telefonu poprzez wbudowany w telefon aparat fotograficzny (funkcja augmented reality). Aplikacja pozwala nie tylko na zlokalizowanie poszukiwanej firmy czy usługi, ale również na zapoznanie się z jej prezentacją – wideo lub zdjęciową, podstawowymi informacjami z KRS.

Do wyszukanej firmy można wygodnie, za pomocą jednego kliknięcia zadzwonić, wysłać email, albo przejść na jej stronę internetową.

Wyznaczanie trasy, w opcji samochód/pieszo, jest dostępne razem z informacjami drogowymi, widokiem z kamerek drogowych oraz wyszukiwaniem firm i usług wzdłuż trasy.

– Z aplikacją ZUMI znalezienie firmy, urzędu, restauracji, czy bankomatu, podobnie jak wyznaczenie trasy dojazdu do miejsca, które nas interesuje, staje się dziecinnie proste. ZUMI w mobilnej wersji jest narzędziem codziennego użytku, konkurencyjnym wobec globalnych rozwiązań, bo lepiej dopasowanym do lokalnych oczekiwań – mówi Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Zumi.pl.

Często wyszukiwane firmy, dane KRS, listy wyników i wyznaczane trasy można dodawać do zakładek w menu „Ulubione”. W połączeniu z funkcją edytowania kategorii wyszukiwania pozwala to na wygodne dostosowanie aplikacji do indywidualnych preferencji użytkownika.

Zumi.pl należy do ścisłej czołówki lokalizatorów i serwisów mapowych. Od chwili uruchomienia w 2007 r. firma dynamicznie się rozwija i wprowadza kolejne usługi. W 2009 r. ZUMI znacznie poszerzyło swoją ofertę o wideo-wizytówki firm, raporty KRS, oferty nieruchomości, doskonałej jakości zdjęcia lotnicze największych polskich miast oraz usługa „Ulica 360°”. Wg grudniowego badania Megapanel PBI/Gemius z lokalizatora skorzystało 4 miliony użytkowników, którzy dokonali ponad 26 milionów odsłon w miesiącu, zadając do bazy Zumi ponad 11 milionów zapytań o firmy i usługi.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz