Android 2.3 – Gingerbread – co nowego

Oto lista najciekawszych zmian wprowadzonych w wersji 2.3

Nowa klawiatura
W nowej wirtualnej klawiaturze zmieniono kształty klawiszy, dzięki czemu pisze się szybciej i prościej. Można też prosto przełączyć się w tryb głosowy, zamiast pisać na klawiaturze możemy mówić do telefonu. Funkcja rozpoznawania głosu działa naprawdę dobrze.

Copy/Paste

Wielu użytkowników nie widziało jak w Androidzie po prostu skopiować text ‚do schowka’. W nowej wersji ta funkcja została mocno poprawiona, tak aby była bardziej intuicyjna i prostsza.

Zarządzanie energią

Kolejne poprawki do zarządzania energią, dzięki czemu możemy dokładniej zobaczyć co zużywa najwięcej naszą baterię.

Zarządzanie aplikacjami
Rozbudowano zakładkę zarządzania aplikacjami. Teraz możemy tam zobaczyć które aplikację są zainstalowane, które są uruchomione. Ale również dodano możliwość zatrzymywania ich (Task Killer).

NFC Near Field Communication
To funkcja pozwalająca obecnie np. przykładając telefon w pobliże reklam, na przekierowanie naszej przeglądarki na stronę reklamodawcy. W przyszłości ta funkcja ma służyć do przelewów pieniężnych i do płacenia w sklepie za pomocą telefonu (mobilna portmonetka).

SIP – Voice Over Ip

W końcu telefon ma wbudowaną opcję SIP pozwalającą przypisać do kontaktów ich telefony SIP. Wystarczy skonfigurować swoje konto u dostawcy Voip i możemy prosto dzwonić przez internet.

Nowy Download Manager
Nowy scentralizowany manager ściąganych plików. Wszystkie kliknięcia w przeglądarce, mailu, mmsie czy smsie obsługiwane są przez jedną aplikację.

Wsparcie dla wielu kamer
Telefony posiadają obecnie kilka kamer i aparatów. Dodatkowa kamera z przodu telefonu do video rozmów to dziś nic nadzwyczajnego. W końcu dodano prostą obsługę kilku kamer dla aplikacji. Po prostu wybieramy, którą kamerę chcemy użyć.

Poniżej oficjalny film prezentujący wersję 2.3:

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz