Android 2.2 na Google I/O


Tak jak przewidywano, na konferencji Google I/O przedstawiono oficjalnie Androida 2.2 o nazwie Froyo.

Główne nowości w systemie to:
Ogromny przyrost wydajności – to pierwsza rzecz, która została powiedziana o Froyo. Google podaje, że na telefonie Nexus One, wzrost wydajności jest na poziomie 5 razy szybciej. Również przeglądarka WWW ma pracować znacznie szybciej, dzięki nowemu enginowi V8 z Chroma.

Wsparcie Flash – O tym pisaliśmy już wcześniej. W Androidzie 2.2 będzie pełne wsparcie dla aplikacji Flash.

Wsparcie dla Exchange – to spory krok do przodu. Ponieważ klienci biznesowi bardzo narzekali na to, że takiego natywnego wsparcia dla Exchanga brakowało. Teraz to się zmieni. Program będzie miał pełne wsparcie dla kalendarza, auto konfiguracje, globalna książka adresowa i automatyczne wypełnianie adresami mail.

Aplikacje na karcie SD – na telefonach z rootem, taka funkcjonalność jest już od dawna. Teraz będzie można instalować aplikacje na karcie SD zamiast w pamięci telefonu. Przy instalacji będziemy mogli wybrać miejsce, w którym umieszczony będzie program.

Hot spot – o tym też już pisaliśmy. Z telefonu będzie można zrobić HotSpota i udostępniać internet innym. Będzie też można w prosty sposób udostępnić połączenie internet poprzez kabel USB

Update all – kolejne spore usprawnienie. Aktualizacja wszystkich programów jednym kliknięciem. Jak wiadomo teraz jeśli dostępnych jest 10 aktualizacji, to musimy się sporo na klikać, żeby wszystkie zaktualizować. Teraz dostępny będzie jeden przycisk, dzięki któremu uaktualnimy wszystko na raz.

Oczywiście te nowości to tylko niektóre, najważniejsze usprawnienia. Mamy nadzieję, że Froyo jeszcze nie raz nas zaskoczy. Pozytywnie oczywiście.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Trackbacks/Pingbacks

  1. Android.one.pl » Blog Archive » Nexus One – update do Androida 2.2 - 06/20/2010

    […] update do wersji 2.2 zwanego Froyo.Wersja ta wnosi dość sporo nowości. Przedstawiona była na Google I/O. A główne nowości to:Ogromny przyrost wydajnościWsparcie FlashWsparcie dla ExchangeHot […]

Napisz Komentarz