Quake2 i Quake3 na Androida

Serwis AndroidAndMe co jakiś czas ogłasza konkurs na różne rzeczy, zwykle na aplikacje, za które płaci developerom. Jednym z takich konkursów było przeportowanie na Androida gry Quake2 i Quake2. Jak teraz przyznają, był to średni pomysł, ponieważ firma Id Software nie lubi takich rzeczy. Gdy tylko pojawiły się pierwsze porty na Android Market, od razu zostały oprotestowane przez Id Software i usunięte.

Jednym z powstałych projektów jest Quake2Android. Autor opublikował kod i twierdzi, że działa prawidłowo gra sieciowa, możliwe jest sterowanie ekranem dotykowym i za pomocą akcelerometra. I co najważniejsze dla polskich realiów da się grać całkiem znośnie na telefonach pierwszej generacji takich jak G1.

Innym projektem jest kwaak3. To również projekt Open Source, ale przeznaczony głównie na telefon Motoroli – Droid. Autorom konkursu i bloga udało się odpalić grę na tym telefonie. Filmik z testów poniżej.Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz