Android wardrive

Kolejna przydatna aplikacja z kategorii wifi – wardrive. Jak już sama nazwa wskazuje, program sluży do wardrivingu. Skanuje sieci wifi i oznacza je na mapie za pomocą współrzędnych uzyskanych z systemu GPS.

Na wbudowanej mapce googla, aplikacja pokazuje znalezione sieci w roznych kolorach. Te zupełnie niezabezpieczone oznaczone są kolorem zielonym.

Jest możliwość eksportu danych do pliku KML, a ten jak wiadomo można zaimportować na przykład do google maps. Możemy też wysłać swoje dane do bazy on-line. Można tam zobaczyć jak dużo jest sieci wifi kompletnie nie zabezpieczonych. Widać tam też, że nie tylko ja testowałem aplikację w Krakowie :)

A poniżej efekt przejścia na zakupy, z telefonem i działającą na nim aplikacją wardrive. To centrum Krakowa. Jestem zaskoczony, że sieci wifi jest tutaj tak olbrzymia ilość. A wśród nich tak wiele niezabezpieczonych.Pokaż Wardrive na większej mapie

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Digg
 • Facebook
 • Google
 • Wykop


Advertisement

6 komentarzy do “Android wardrive”

 1. Leszek

  Lut 08. 2010

  Ciekawa aplikacja bardzo. Potestowałem chwilkę i wygląda na to że działa dokładnie tak jak powinna. Trochę nie podoba mi się natomiast sposób wyznaczania pozycji danej sieci. Na mapie zaznaczana jest pozycja pierwszego „kontaktu” z sygnałem danej sieci a nie miejsce gdzie jest on najsilniejszy. Widać to po zapisanej sile sygnału, prawie wszędzie w okolicach -90dB. Gdyby pozycja zapisywana była w punkcie najsilniejszego sygnału mapki były by dużo dokładniejsze, ale może to porostu niemożliwe a ja się czepiam ;)

 2. adm

  Lut 08. 2010

  A ja mam wrażenie, że aplikacja updatuje pozycje sieci jeśli znajdzie gdzieś tą samą, ale z mocniejszym sygnałem :)
  No ale to jeszcze sprawdzę gdy pochodzę parę razy w tym samym miejscu :D

 3. Michał

  Mar 01. 2010

  Aplikacja jest poprostu zajebioza dzisiaj sobie szedłem przez miasto i szuakłęm Hotspotów i….. nie wiedziałęm że w moim mieście jest ich aż tak wiele

 4. Yans

  Lis 26. 2010

  Witam fanów Wardrivingu,

  Pracuję nad projektem wizualizującym dane i zbierającym je. Zapraszam wszystkich zbieraczy map do kontaktu. Za niedługo będę mieć testowy system i chciałbym byście w nim wrzucali swoje mapy.

  Pozdrawiam, Y

 5. Lukas

  Sty 22. 2011

  tego szukałem, teraz pora na testy :) szkoda że link do bazy online nie działa

 6. adm

  Sty 22. 2011

  Lukas: Od czasu pisania tego artykułu zmieniła się baza online programu, teraz export odbywa się do serwisu wigle -> http://wigle.net/

Napisz Komentarz