Proces android.process.acore został niespodziewanie zatrzymany

Od jakiegoś czasu na moim telefonie zaczął pojawiać się taki błąd. Zawsze jak wyłączam jakiś program i ‚wchodzę na pulpit’. Nagle system zaczyna bardzo wolno działać, widać tylko tapetę, po czym wyskakuje okienko z napisem ‚Proces android.process.acore został niespodziewanie zatrzymany’.

Szukałem w internecie rozwiązania, ale na większości forów zagranicznych zalecają restart fabryczny. Wiąże się to z utratą wszystkich zainstalowanych aplikacji na telefonie. Jeśli ktoś ma dużo czasu, może to wykonać, ja jak na razie nie próbowałem. Chwilowo pomogło wyłączenie telefonu i wyjęcie baterii. Napisałem chwilowo, bo dziś błąd znowu się pokazał, przy wyjściu z wbudowanej przeglądarki internetowej. Później już było wszystko ok. Niektórzy sugerują też, że problem pojawia się przy synchronizacji kontaktów z gmailem. Nie wiem, ja nic nie dodawałem w kontaktach i nic tam nie zmieniałem.
Jeden z użytkowników opisywał podobne błędy z aplikacją Voice Recorder, usunąłem ten program, bo czasem u mnie też pojawiał się w procesach… być może to też pomogło.

Błąd jest zgłoszony na Google Code , ale jak na razie nic szczególnego tam nie ma. Komuś udało się zdebugować błąd i trop rzeczywiście prowadzi do „com.android.providers.contacts.ContactsSyncAdapter.cursorToContactsElement(ContactsSyncAdapter.java:846)”.


Advertisement

13 komentarzy do “Proces android.process.acore został niespodziewanie zatrzymany”

 1. PanMietek

  Sty 20. 2010

  U mnie ten błąd pojawiał się przy jednym z kontaktów. Nawet oddałem telefon do serwisu i według dokumentów dokonali naprawy, ale i tak się pojawiał. W moim przypadku błąd występował, ponieważ jeden z kontaktów był zapisany dwa razy.

 2. Jda

  Mar 12. 2010

  I co? Nic nie wiadomo o tym błędzie? Przecież to jest kurw* jakaś masakra! Mi się pojawia co jakiś czas często.

 3. adm

  Cze 18. 2010

  Podobno pomaga:

  – so I used „ExportContacts” to create a .csv file of all contacts
  – imported the .csv to gmail, and auto merged contacts in Gmail.
  – exported all Gmail contacts (to keep a backup) to a .csv
  – deleted ALL contacts on phone
  – synced again from Settings | Data Sync…
  – when Sync complained about „Too many deletions”
  – – chose „Undo deletion”
  – – all contacts where synced from Gmail to phone.

 4. szymon

  Cze 22. 2010

  Sposob adm nie zadzialal niestety.

  Programy do backupu robia backup wszystkich programow i ustawien, wiec mozna szybko wrocic do stanu sprzed resetu fabrycznego (np. MyBackup).

  pzdr

 5. iwa

  Sty 27. 2012

  Należy usunąć kontakty z pamięci telefonu pozostawiając je na SIM i zaznaczyć wyświetlaj kontakty z sim. Dalej skopiować je ponownie do pamięci telefonu z zaznaczyć by wyświetlał tylko z telefonu.

 6. Skin

  Sty 31. 2012

  Wystarczy wyczyścić dane w aplikacji kontakty i wszystko gra przed chwilą miałem ten problem i już go rozwiązałem.

 7. Jateż

  Mar 21. 2015

  Tablet onetouch EVO7 to samo.

 8. edek

  Lip 17. 2015

  TELEFON SAM SIE WYLACZA I WLACZA BO SYSTEM ANDROID ZOSTAL ZATRZYMANY NIE WIEM JAK GO URUCHOMIC.

 9. Woyak

  Gru 29. 2015

  Spróbujcie zatrzymać, a jeśli to nic nie da wyczyścić dane, procesu „Pamięć kontaktów”. Lepiej mieć synchronizacje z google, bo potem często kasuje kontakty. Mi pomogło.

 10. Midger

  Lut 28. 2016

  Mam taki błąd na tablecie. Co najbardziej dziwne( przynajmniej dla mnie) sytuacja pojawiłasie w chwili ustawienia Factory Restart.
  Tablet jest po gwarancji – sytuacja pojawiła sie tuz po upływie 24 miesięcy.

  Nawet zmiana orientacji tapletu(pion/poziom) też wywołuje ten błąd.
  Działa normalnie tylko bez konta Google.
  Dziłania typu Contacts – Clear Data
  Contacts Store – Clear Data
  Nic nie dają.
  Już wielokrotnie czyściłem wszystkie dane.
  Problem pojawia sie w chwili dodania konta Google – specjalnie utworzyłem nowe i jest dokładnie tak samo , więc tu nie chodzi o jakikolwiek kontakt moim koncie.

 11. wwwmmm

  Maj 28. 2016

  pomocy co sekunde wyświetla mi się na telefonie NIESTETY PROCES COM.ANDROID PHONE ZOSTAŁ ZATRZYMANY… nawet nic nie moge klikać na telefonie bo to co sekunde się pokazuje co mam zrobić

 12. lp

  Gru 03. 2016

  ja ma taki komunikat na tv philips 43pus6401 z androidem. są jeszcze inne komunikaty typu „usługa google play została zatrzymana”, ” android proces media został zatrzymany”, Ma ktoś podobnie? Jak ten problem rozwiązać ? TV już dwa razy był w serwisie i stwierdzili brak błędów i nie chcą już go przyjąć.

 13. Jeju też tak mam...

  Gru 19. 2016

  Zaraz nie wytrzymam… U mnie ten błąd pojawiał się przy jednym z kontaktów. Nawet oddałem telefon do serwisu i według dokumentów dokonali naprawy, ale i tak się pojawiał. W moim przypadku błąd występował, ponieważ jeden z kontaktów był zapisany dwa razy.

Napisz Komentarz