Instalacja SDK Android

Android

Zaczynamy od opisu instalacji pakietu SDK + Eclipse, oraz ustawieniem całego środowiska tak, aby programowanie było łatwe, proste i przyjemne :)

Podstawowa strona dla developerów http://developer.android.com/index.html tam na początek można znaleźć wszystkie potrzeben rzeczy i opisy.  Download SDK dla obecnie wersji 1.5 pod adresem http://developer.android.com/sdk/1.5_r3/index.html, sciągamy odpowiednia wersję dla systemu, w którym chcemy pisać androidowe aplikacje. Rozpakowujemy do dowolnego katalogu np. c:\android_sdk\ . W paczce poza różnymi katalogami i plikami, znajduje się katalog tools, w którym znaleść można dużo przydatnych programów. Część z nich będziemy na pewno używać do przygotowania środowiska z emulatorem. To na emulatorze, będziemy sprawdzać swoje programy przed zainstalowaniem ich na prawdziwym telefonie.

Po rozpakowaniu warto dodać do zmiennych środowiskowych katalog SDK. W Windowsie robimy to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem na ikonie ‚Mój Komputer’ później, właściwości i tam w zakładce Zaawansowane wybieramy zmienne środowiskowe. D razy klikamy w ‚Path’ i dopisujemy pełną ścieżkę do katalogu tools/, rozpakowanego SDK. W linuxie, jeśli używamy basha to trzeba dopisać do pliku ~/.bash_profile lub ~/.bashrc zmienną PATH.

export PATH=${PATH}:<Twój_katalog_SDK>/tools

Emulator
, choć uruchamia się dość długo jest niezwykle przydatnym narzędziem do debugowania i uruchamiania programów. Z Eclipsa kompilując i uruchamiając program od razu wysyłany jest on do emulatora, instalowany i uruchamiany. Pozatym jaki kolwiek wyjątek w programie możemy od razu debugować pod Eclipse. Oczywiście debugować można też na telefonie podpiętym przez USB do komputra z uruchomionym Eclipse.

Eclipse ściągamy ze strony http://www.eclipse.org/downloads/, wersja Eclipse IDE for Java Developers. Instalujemy plugin https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/ a później w konfiguracji dopisujemy ścieżkę gdzie rozpakowaliśmy nasze SDK. Ważne aby w głównej zakładce ‚Android’ pojawiły się odpowiednie ‚Target Name’.

Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • Facebook
  • Google
  • Wykop


Advertisement

Brak komentarzy.

Napisz Komentarz